Przyłącz się do nas w podróż!
nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

() Kniha návštěv

Hrad Hukvaldy má opět otevřeno

Hrad v Hukvaldech rozhodně stojí za návštěvu. Jarní prosluněné dny lákají k výletům do přírody a mnoho lidí hledá zajímavou atrakci. Hukvaldy, které se nacházejí na severu Moravy, určitě mají co nabídnout. Můžete zde navštívit nejen samotný hrad, ale také expozici firmy Tropic Hukvaldy, která zahrnuje exotické rostliny a zvířata.

Na hrad vede nejrychlejší cesta přes známou hukvaldskou oboru. Pokud po jeho návštěvě budete mít ještě dostatek energie, doporučujeme vám zajít také na zámek, který se nachází v centru obce a u něhož se rozkládá nádherný zámecký park, kde si s celou rodinou vychutnáte chvilky pohody.

Navštivte jeden z největších hradů na Moravě

Právě jeden z největších moravských hradů byl postaven v polovině 13. století v obci Hukvaldy. Hrad od té doby prošel samozřejmě četnými změnami. Nakonec však zůstal celkem zachovaný, takže se v něm nabízejí i vnitřní prohlídky, na které si můžete od dubna až do října zakoupit vstupenky. Přes zimu je hrad samozřejmě veřejnosti uzavřený. Pro jeho zachovalý vzhled se zde pořádají také různé hudební festivaly a další kulturní akce – vinobraní, vystoupení šermířů nebo třeba strašidelná noc. Hukvaldy jsou proto lákavé od jara až do podzimu.

Na našich webových stránkách naleznete podrobné informace ohledně historie a popisu hradu, včetně jeho fotografií z každého ročního období. Úžasně vypadají také letecké snímky, zachycené z ptačí perspektivy, ze kterých hrad na vlastní oči sami jenom těžko uvidíte.

Hrad je ideálním místem pro rodinný výlet. Jestliže máte dostatek času, doporučujeme vám si v Hukvaldech sehnat ubytování, jelikož v okolí obce se nachází i mnoho dalších turistických cílů, které vydají na týdenní dovolenou.

One Response to () Kniha návštěv

  • Hukvaldy jsou moje srdcová záležitost, už tam jezdím dlouhé roky min. 1x ročně. Navštívili jsme několikrát hrad, pokaždé oboru i Tropic Hukvaldy. A teď koukám u vás na stránkách, že tam je i vodní mlýn. O tom jsem vůbec nevěděla, to musím oznámit doma. Syn mlýny miluje, naposledy jsme kvůli němu byli až v Loučkách. Kdybych věděla, že ho máme více méně za humny, tak ušetříme spousty kilometrů :). Takže letos pro nás Hukvaldy i s mlýnem. Super.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte prosím (antispam): * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.