Přijeďte k nám na výlet!
nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Proč Hukvaldy?

Proč zvolit cílem vašeho výletu zrovna Hukvaldy?

Hukvaldy jsou ideálním místem k dovolené, pokud Vás zajímá příroda, umění nebo historie. Jsou nedaleko Ostravy, Havířova, Frýdku-Místku, Nového Jičína a nacházejí se na hlavním tahu od Brna, Olomouce a Nového Jičína na Frýdek-Místek a Český Těšín. Hukvaldy jsou také ideálním místem pro výlet s dětmi. Najdete nejenom Hukvaldy, ale i zámek, zámecký park, oboru, firmu Tropic, památník Leoše Janáčka a další. Na Vašem výletě můžete potkat i další zajímavosti, které si alespoň v krátkosti představíme.

Pokud pojedete směrem od Frýdku-Místku nebo Ostravy, v Rychalticích, vás informační systém obce , na pravé straně upozorní na galerii akademického malíře Antonína Kroči. Když budete pak pokračovat dále směrem na Hukvaldy, tak po přejezdu mostu, přes řeku Ondřejnici, v části Dolní Sklenov, se na pravé straně nachází minipivovar, kde se vaří, známé, 12 ° a 14 ° kvasnicové pivo . Asi 50m za pivovarem, na pravé straně, vás infosystém obce, upozorní na vodní mlýn, který se nachází asi 50 m od hlavní silnice.

Když budete pokračovat dále, směrem do centra obce, pojedete do prudkého kopce.Na úpatí kopce, vlevo, se nachází Lesní správa, v těchto místech stávala vodní pila, která se však nezachovala. Asi 50 m dále, na levé straně ,se nachází dům, kde bydlel Leopold Sviták, spolutvůrce automobilu Prazident. Asi 100 m nad tímto objektem, rovněž na levé straně, se nachází dům, kde bydlel světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. V centru Hukvald se nachází hotel-naproti kterému najdete parkoviště, bývalý hřebčín ,několik restaurací, známá prodejna keramiky, která zde funguje více než 20 let, několik galérií, známá pekárna, cukrárna Liška Bystrouška a samozřejmě také Zámek Hukvaldy spolu s parkem v anglickém stylu. V centru obce si poté můžete prohlédnout,také kostel sv.Maxmiliána. Za kostelem naleznete bývalý pánský pivovar, který založil Vilém Prusinovský v roce 1567 a který fungoval až do roku 1970.

Nad kostelem se nachází bývalá škola, kde se Leoš Janáček narodil.V tomto objektu se nachází informační centrum a galerie,kde můžete zakoupit turistické známky. Nad kostelem se nachází vchod do hukvaldské obory. Cestou vlevo, nad kostelem ,se dostanete k firmě Tropic a památníku Leoše Janáčka. Obojí je značeno info systémem obce.

Dále na Hukvaldech naleznete golfové hřiště a tenisové kurty. V části Sklenov, je také větrný mlýn holandského typu z roku 1804, který však není přístupný.V obci naleznete 3 naučné stezky- Janáčkova lavička, Hradní vrh a Palkovické hůrky.Přes Hukvaldy vedou i tři cyklostezky : 502,6006 a 6001.V centru je i vinárna.

Fotogalerie centra obce.

V této fotogalerii najdete fotografie z centra obce : kostel sv.Maxmiliána, oborní brány,soch sv.Jana Nepomuckého ,patrona Čech a mlynářů ,sv.Floriana,patrona hasičů a sochy Panny Marie, hotelu,větrného mlýna,Hukvaldského dvoru ,bývalé fary a nejstarší budovy Arcibiskupského pivovaru, který měl v nájmu Josef Jung, na fotografiích najdete i pivní láhve z tohoto pivovaru , které se našly na Hukvaldech.Pokud tedy nevíte kam na výlet na Ostravsku, pak Hukvaldy, které leží v předhůří Beskyd, jsou skvělý tip na výlet o prázdninách nebo o víkendu.Jsou nejen vhodné pro pěší turistiku,ale i pro cyklo výlety a je to ideální místo pro výlet s dětmi.Do obory ,na hrad či do Tropicu, můžete i na výlet se psem, který však musí být na vodítku.