Přijeďte k nám na výlet!
nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
Facebook

Letecké snímky Hukvald

Proč Hukvaldy?

Proč zvolit cílem vašeho výletu zrovna Hukvaldy?

Hukvaldy jsou ideálním místem k dovolené, pokud Vás zajímá příroda, umění nebo historie. Jsou nedaleko Ostravy, Havířova, Frýdku-Místku, Nového Jičína a nacházejí se na hlavním tahu od Brna, Olomouce a Nového Jičína na Frýdek-Místek a Český Těšín. Hukvaldy jsou také ideálním místem pro výlet s dětmi. Najdete nejenom Hukvaldy, ale i zámek, zámecký park, oboru, firmu Tropic, památník Leoše Janáčka a další. Na Vašem výletě můžete potkat i další zajímavosti, které si alespoň v krátkosti představíme.

Pokud pojedete směrem od Frýdku-Místku nebo Ostravy, v Rychalticích, vás informační systém obce , na pravé straně upozorní na galerii akademického malíře Antonína Kroči. Když budete pak pokračovat dále směrem na Hukvaldy, tak po přejezdu mostu, přes řeku Ondřejnici, v části Dolní Sklenov, se na pravé straně nachází minipivovar, kde se vaří, známé, 12 ° a 14 ° kvasnicové pivo . Asi 50m za pivovarem, na pravé straně, vás infosystém obce, upozorní na vodní mlýn, který se nachází asi 50 m od hlavní silnice.

Když budete pokračovat dále, směrem do centra obce, pojedete do prudkého kopce.Na úpatí kopce, vlevo, se nachází Lesní správa, v těchto místech stávala vodní pila, která se však nezachovala. Asi 50 m dále, na levé straně ,se nachází dům, kde bydlel Leopold Sviták, spolutvůrce automobilu Prazident. Asi 100 m nad tímto objektem, rovněž na levé straně, se nachází dům, kde bydlel světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček. V centru Hukvald se nachází hotel-naproti kterému najdete parkoviště, bývalý hřebčín ,několik restaurací, známá prodejna keramiky, která zde funguje více než 20 let, několik galérií, známá pekárna, cukrárna Liška Bystrouška a samozřejmě také Zámek Hukvaldy spolu s parkem v anglickém stylu. V centru obce si poté můžete prohlédnout,také kostel sv.Maxmiliána. Za kostelem naleznete bývalý pánský pivovar, který založil Vilém Prusinovský v roce 1567 a který fungoval až do roku 1970.

Nad kostelem se nachází bývalá škola, kde se Leoš Janáček narodil.V tomto objektu se nachází informační centrum a galerie,kde můžete zakoupit turistické známky. Nad kostelem se nachází vchod do hukvaldské obory. Cestou vlevo, nad kostelem ,se dostanete k firmě Tropic a památníku Leoše Janáčka. Obojí je značeno info systémem obce.

Dále na Hukvaldech naleznete golfové hřiště a tenisové kurty. V části Sklenov, je také větrný mlýn holandského typu z roku 1804, který však není přístupný.V obci naleznete 3 naučné stezky- Janáčkova lavička, Hradní vrh a Palkovické hůrky.Přes Hukvaldy vedou i tři cyklostezky : 502,6006 a 6001.V centru je i vinárna.

Fotogalerie centra obce.

V této fotogalerii najdete fotografie z centra obce : kostel sv.Maxmiliána, oborní brány,soch sv.Jana Nepomuckého ,patrona Čech a mlynářů ,sv.Floriana,patrona hasičů a sochy Panny Marie, hotelu,větrného mlýna,Hukvaldského dvoru ,bývalé fary a nejstarší budovy Arcibiskupského pivovaru, který měl v nájmu Josef Jung, na fotografiích najdete i pivní láhve z tohoto pivovaru , které se našly na Hukvaldech.Pokud tedy nevíte kam na výlet na Ostravsku, pak Hukvaldy, které leží v předhůří Beskyd, jsou skvělý tip na výlet o prázdninách nebo o víkendu.Jsou nejen vhodné pro pěší turistiku,ale i pro cyklo výlety a je to ideální místo pro výlet s dětmi.Do obory ,na hrad či do Tropicu, můžete i na výlet se psem, který však musí být na vodítku.